30 Temmuz 2014 Çarşamba

Puma x McQ AW14 Koleksiyonu

Spor giyim devi Puma, Alexander McQueen işbirliğiyle hazırladığı yeni PUMA x McQ koleksiyonunu Ağustos sonunda satışa sunmaya hazırlanıyor. Puma’nın geleneksel çizgisini kendi yaratıcı stiliyle değerlendiren İngiliz moda markası, 2006'dan beri Alexander McQueen PUMA koleksiyonları tasarlıyor. Geçtiğimiz günlerde Londra'da yapılan lansmana ben de katılma fırsatı buldum ve marka ruhunun lansman etkinliğine nasıl yansıtıldığına yakından şahit oldum.Yıllardır marketing alanında çalışan biri olarak gördüğüm en iyi etkinliklerden biriydi diyebilirim. Hem PUMA tarafı hem de McQ tarafı işi başından sonuna kadar sahiplenmişti. Koleksiyonun, katılımcılara yansıtılabilmesi açısından McQ'in memleketi olan Londra'da, Factory 7'den daha iyi bir mekan düşünülemezdi sanırım. 7000 metrekarelik bir alanı kapsayan Factory 7'da duvarlar sokaklarda olduğu gibi tamamen afişlerle kaplanmıştı.


McQ koleksiyonundaki ayakkabılar ise kolay ulaşılamayan, tasarımcı işbirliğini vurgulayan bir biçimde cam fanusların içine konmuştu. Her biri sınırlı sayıda üretilen ayakkabılar davetlilerden tam not aldı; herkes heyecanla ne zaman satışa sunulacağını birbirine soruyordu. Koleksiyonun Ağustos sonunda satışa sunulacağını belirteyim.Saatler 19:00'u gösterdiğinde parti başladı ve Londra'daki tüm it girl'ler, modeller, designer'lar yavaş yavaş partiye akmaya başladı. Müziğin ritmi alkolün de etkisiyle yavaş yavaş yükselirken, davetliler bu koskoca alanı doldurup dışarıya taştı! Bir yandan son dönemin en hip kokteylleri içilirken diğer tarafta da sokak ruhuna uygun olarak food truck'larda patatesler, cheese onion sandviçler ve sosisliler yenmeye devam edildi. Etkinliğe katılanların en son trendleri yakından takip eden hipsterlar olduğunu düşündüğümüzde ortama eğlence olarak sağ altta görebileceğiniz video çeken aletin konması da kaçınılmaz tabii. Biz de merak ettik ve ne kadar eğlenceli olduğunu bizzat deneyimledik :)


Koleksiyondaki parçalara göz atacak olursak; McQ tasarımcıları yine yapacağını yapmış ve ortaya çok konuşulacak bir koleksiyon çıkmış! Kadınlar için wedge'ler ve kalın tabanlı sneakerlar ile erkekler için tasarlanan mid-cut'lar en göze çarpan parçalar. Fiyatları 250 pound civarında olan ürünlerden bazıları Türkiye'de de satışa çıkacak.1 yorum:

  1. Puma'nın da çok güzel ayakkabıları var ama ben Adidasçıyım :))
    Ankara'dan sevgilerle..

    YanıtlaSil