23 Mayıs 2014 Cuma

P.F. Changs'in Yeni Öğle Menüsünü Denediniz mi?

P.F. Changs'ten Mükemmel Lezzetler

Uzun zamandır P.F. Changs'e gitmek istiyordum ancak bir türlü fırsat olmamıştı. Geçen hafta mailbox'ta davet mailini görünce uçarak gittim diyebilirim. Bu davetin sebebi P.F. Changs'in yeni hayata geçirdiği öğle yemeği uygulaması. E ne var yani öğle yemeğinin özeli mi olur dediğinizi duyar gibiyim ama olur! Şöyle ki P.F. Changs'te normalde yemekler ortaya geliyor, yani menüden herhangi bir yemek seçtiğinizde porsiyon 3-4 kişilik geliyor ve herkes oradan paylaşıp tabağına alıyor.Yeni hayata geçen öğle yemeğinde ise durum daha farklı. Etiler ve Levent bölgesinde çalışan kesim de düşünülmüş ve böyle bir çözüm getirilmiş. “Öğle Teneffüsü” konseptiyle oluşturulan özel menüde çorba, ana yemek ve soft içecek 35 TL. Bu özel menü hafta içi saat 12.00’den 17.00’ye kadar, geniş bir saat diliminde servis ediliyor. Başlangıç için iki çorba seçeneğinin bulunduğu menüden Egg Drop Soup veya Hot & Sour Soup’tan birini tercih edebiliyorsunuz. Benim tercihim Egg Drop oldu. 
Ana yemekte ise herkes düşünülmüş ve et, tavuk, balık alternatiflerinin hepsine yer verilmiş. Ana yemeklerde et olarak Mongolian Beef ve Beef with Broccoli; beyaz et severler için Sweet & Sour Chicken, Sesame Chicken,  Almond Cashew Chicken; daha hafif bir alternatif arayanlar içinse Salmon Steamed with Ginger var. Bu arada servis elemanları siparişinizi alırken ana yemeğin yanında beyaz pirinç mi esmer pirinç mi yemek istediğinizi soruyor; ben esmer pilav aldım ve esmer olmasına rağmen çok lezzetliydi :) 
Üstte sağda gördüğünüz, P.F. Chang'in simge yemeği olan Dynamite Shrimp normalde öğle yemeğinde yok ancak tadım için bize getirildi. Daha önce çok karides yedim ama bu kadar lezzetlisini hiç görmedim desem abartmış olmam. Şimdiye kadar denemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir! Yalnız soğutmadan hemen yemenizi öneririm, sıcakken daha lezzetli. Tüm bunların üzerine tatlı da gelseydi diye düşünürken bir Çin Restaurant'ında rastlayamayacağınız türden tatlılar geldi önümüze.Sol tarafta gördüğünüz sıcak milföye sarılmış muz parçalarıyla Banana Spring Rolls, sağ taraftaki ise kendinizden geçmenizi sağlayacak kocaman bir çikolatalı kek. Tatlılar o kadar başarılıydı ki anlatılmaz yaşanır cinsinden! Yemeklerin dışında ekstra bir gün aç gidip sırf tatlı yiyeceğim :) Tatlıların üzerine Çin çayımızı da içerek yemeğimizi noktaladık. Öğle yemeğinde P.F. Changs'e yakın olanlara tavsiyem yeni çıkan uygun fiyatlı öğle menüsünü mutlaka denemeleri ;) Hala denemeyen diğer arkadaşlara tavsiyemse bir an evvel denemeleri... Herkese şimdiden afiyet olsun :)

1 yorum:

  1. merhaba,
    1 haziran pazar günü yaza merhaba konseptli blogger çay etkinliğine katılmak ister misiniz?
    http://ilkblogdenemem.blogspot.com.tr/2014/05/1-haziran-blogger-bulusmas-varrrr.html

    YanıtlaSil