12 Ocak 2014 Pazar

Brunch Serisine Devam - 7

Ataköy Marina Hardal Restaurant

Bütün hafta çalıştınız ve yoruldunuz. Hafta sonu geldiğinde en özlediğiniz şey ne olur? Tabii ki keyifli ve lezzetli bir kahvaltı! Bugünkü yazımda özellikle çalışan kesimin en önemli aktivitelerinden biri haline gelen Pazar brunch mekanlarını yazmaya devam ediyorum. Pazar günü öğlene kadar devam eden bir kahvaltı, Pazartesi sendromunu da hafifletiyor bence ;) Bu pazar biz de aynı şekilde arkadaşlarla nerede buluşsak da güzeeel bir brunch yapsak diye düşünürken gruptan Ataköy Marina'daki Hardal Restaurant önerisi geldi. Sadece pazar günleri açık büfe brunch seçeneği olan mekanı bu vesile ile denemeye karar verdik.Hardal Ataköy Marina’da, organik ürünlerin de yer aldığı brunch mönüsü sizi baştan çıkarabilir. Açık büfe brunch’ta birbirinden lezzetli köy peynirleri, restoranın kendi fırınından çıkan taptaze ekmek seçenekleri, börek, simit ve poğaça çeşitlerinin yanı sıra, organik bal, kaymak ve reçel çeşitleri bulunuyor. Kahvaltının ardından zeytinyağlı ve tatlı büfesinden kendinizi alamayacağınız alternatiflerle beraber taze sebze ve meyvelerin de sunulduğu brunch mönüsüyle 10.00-14.00 saatleri arasında siz de bu lezzete ortak olabilirsiniz.
Kısaca çeşitlere göz atacak olursak; Peynir çeşitleri olarak: Ezine inek peyniri, otlu peynir, eski kaşar, taze kaşar, keçi peyniri, tulum peyniri; Şarküteri çeşitlerinden: salam, tavuk jambon, dana jambon; klasik olarak yeşil ve siyah zeytin; sarma, kızartma, taze fasülye vb. çeşitlerden oluşan zeytinyağlı büfesi, tereyağı, bal, kaymak, reçel, Nutella, haşlanmış yumurta, çeşit çeşit ekmek ve poğaçaların dışında sıcak büfesinde; sigara böreği, sosis, menemen, pilav, misket köfte, döner vb. bulunuyordu.
Tek dikkatimi çeken ve tuhafıma giden şey domates ve salatalık'ın büfede yer almayıp servis elemanları tarafından getirilip ortaya bırakılmasıydı. Sürekli istemek Türk kültüründe olmadığı için kalabalık masalarda negatif bir durum. Mekana büfede yer olmadığı için yapıldığını düşündüğüm bu uygulamayı değiştirmesini öneririm. Bir de yine özellikle son dönemde nedenini anlamadığım bir şekilde mekanların teker teker iptal ettiği omlet durumu. Paysage da olduğu gibi burada da omlet yapılmıyordu. Aslında bu tarz açık büfelerin olduğu brunch'ların içinde omlet kesinlikle olmalı. Artı özellik olarak ise bir çok yerde olmayan taze sıkılmış portakal suyu menüye dahildi, bu duruma inanılmaz mutlu oldum :)
Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse Hardal son dönemde gittiğim brunch mekanları arasında tartışmasız en iyisiydi. Çeşit az gibi görünse de özellikle malzemelerin kalitesinden hiç ödün vermemişler. Bu konuda da şunu söyleyebilirim ki abartı sayıda çeşit yazan restaurantlar var, bunların yarısı çöp oluyor çünkü kaliteden ödün verilmiş oluyor. Hardal'daki tüm çeşitleri gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Ataköy Marina dışında Asmalımescit, Nişantaşı ve Caddebostan'da da şubesi olan Hardal Restaurant’lar, haftanın 7 günü 09:00 – 02:00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor ancak unutmayın ki brunch sadece Pazar günleri var. Herkese şimdiden afiyet olsun ;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder