20 Eylül 2013 Cuma

Geleneksel GfK Fotoğraf Yarışması

2009 yılından bu yana gerçekleşen GfK Fotoğraf Yarışması’nın, bu yıl beşincisi düzenlendi. Bu yıl ki yarışmanın teması "Yolculuk" olarak belirlenen yarışmaya tüm GfK Türkiye çalışanları, iş dünyası, GfK'nın diğer ülkelerdeki çalışanları ve müşterileri davet edildi.  Bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak GfK’nın Türkiye’deki çalışanları ve iş ortaklarının yanı sıra dünyadaki 24 GfK ülkesinden de fotoğraflar geldi. Yarışmada 147 farklı firmadan toplam 426 fotoğraf yarıştı.

Jüride, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Nihal Kafalı ve Yrd. Doç. Dr. Çetin Ergand ‘ın yanı sıra Hepsi Hikaye ve Yolculuk Terapisi.com  sitelerinden Zeynep Boneval Atılgan ve Fotoğraf Sanatçısı Serdar Darendeliler yer aldı. Seçilen 24 fotoğraftan 3 fotoğraf derece alırken 21 fotoğraf da sergide yer aldı.Ödül Partisi
GfK Türkiye tarafından organize edilen, 19 Eylül 2013 Perşembe akşamı The Hall, Beoğlu’nda gerçekleşen partiye davet edilenlerden biriydim. Partiye 170 müşteri ve çalışan katılmasının yanı sıra, jüri tarafından seçilen 24 fotoğraf da sergilendi. Ödül töreninin ardından GfK Müzik Grubu Acil Dönüş'ün sahne aldığı parti, keyifli şarkılar eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. İtiraf etmeliyim ki Acil Dönüş'ten bu performansı beklemiyordum, oldukça iyi olduklarını söyleyebilirim :)NİKON, SONY Mobile, MediaMarkt ve PhotoWorld’ün sponsorluğunu üstlendiği yarışmada bu firmaların yöneticilerine teşekkür plaketleri takdim edildi. 
Yarışmanın Birincisi Nikon D5200 DSLR Fotoğraf Makinesi ile ödüllendirildi. Yarışmanın ikincisi SONY XPERIA SP Akıllı Telefon ve üçüncüsü  MediaMarkt’tan 1000 TL değerinde Hediye Çeki kazandılar. Ayrıca,  tüm ödül sahipleri 1 yıllık PhotoWorld Dergisi aboneliği kazandı.

Kazananlar
BİRİNCİ: Yolcular – Hazel Özkan / Ata Yatırım
İKİNCİ: Gurbet Yolcusu – Veli Dölek /  Özel TEZ Eğitim Okulu
ÜÇÜNCÜ: Karlı Dağlar ve At Arabası – İhsan İlze / İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Benim favorim ise 2. sırada sağda yer alan "All Aboard" isimli fotoğrafı ile Koç Holding'den Murat Tomruk idi.

Fotoğraflar halen GfK Türkiye ofislerinde sergileniyor. Her yıl ödül alan ve sergilenen fotoğraflar, yeni yılın takviminde yayınlanarak iş ortakları ile paylaşılıyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder