17 Eylül 2013 Salı

Burger Sanatı: Pablo's Burger!

Yepyeni bir deneyime hazır mısınız?

Gezi Blog'u yazmanın en güzel yanlarından biri yeni açılan mekanları ilk keşfedenlerden biri olmak ;) Cadde'de yeni bir burger'cı daha açılıyor dediklerinde o kadar çeşit varken biraz zorlamam olmamış mı diye düşündüm açıkçası ama yine de ön yargılı olmayıp bir denemeye karar verdim. En yakın arkadaşlarımdan biri ile birlikte burger'ları denemeye gittik.Bizi davet ettiklerinde mekan henüz yeni açıldığı için tabelaları bile yoktu, bu yüzden dış görünüşten çok resim koyamıyorum  ama bunu nefis hamburgerlerin resimleri ile telafi edeceğim ;) Dekorasyon iki kısma ayrılmış durumda. Mekanın iç bölümü yukarıda sağdaki resimde görebileceğiniz gibi ahşap materyalden ve uzun masalar ile düzenlenmiş, dış kısım ise alttaki şekilde renkli sandalye ve masalardan oluşuyor. Tadım etkinliğine gittiğimizde satış henüz başlamadığı için bize özel ufak hamburgerler getirildi. Yanında da farklı soslarla tatlı patates kızartması servis edildi.
Tatlı patates kızartmasına ayrı bir paragraf açmak istiyorum! Kulağa kötü geliyor olabilir ancak tadı süper, şimdiye kadar yediğim en iyi patates kızartmasıydı diyebilirim. Hem ince olduğu için çıtır çıtır, hem de inanılmaz lezzetli. Mini hamburgerlerimiz masaya geldiğinde hemen tadıma başladık. Benim en beğendiğim burger patlıcanlı olan Parmesan Burger'di. Favori sosum ise sarımsaklı cacıki sos!
Pablo's Burger'in sahibinin de çok ilginç bir hikayesi var. Avustralyalı olan Sam bir süre Türkiye'de yaşadıktan sonra Avustralya'ya dönüyor ve 40 yıl orada yaşıyor. Sonra bu yıl Pablo's'u açmak için Türkiye'ye geri dönüyor. Türkçeyi oldukça akıcı konuşan Sam, genelde işinin başında, gittiğinizde onunla konuşup hikayesini de dinleyebilirsiniz :) Şaşkınbakkal Boyner'ın hemen yanındaki ara sokakta yer alan Pablo's'u siz de deneyin derim... Herkese şimdiden afiyet olsun ;)2 yorum:

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Daha önce yediklerinizin gerçekten hamburger olmadığını anlayabileceğiniz tek yer...

    YanıtlaSil