16 Temmuz 2013 Salı

İmbat Hotel, Kuşadası

Aslında Kurban Bayramı'nda uzuuuun bir Amerika tatili yapacağımız için bu yaz tatil yapmayacaktık ama havalar ısındıkça kendimizi denize atma isteğimizi frenleyemedik ve erken rezervasyonun son gününde, hatta son dakikasında Anı Tur'dan İmbat Hotel'e 1 hafta her şey dahil tatil satın aldık. Bizim tatil rotamız denizi temiz olduğu için genelde  Ege sahilleridir, bu yıl da önceliği Marmaris ve Kuşadası'na verdik. Yemyeşil doğası ve tertemiz deniziyle Marmaris her zaman Türkiye'deki favori tatil bölgesi olmuştur bizim için, hemen hemen her yıl Marmaris'e gideriz ancak bu yıl bir değişiklik yapmak istediğimiz için Kuşadası'nı seçtik. Daha önce gittiğimiz otelleri eleyince, denize sıfır seçenekler arasından geriye kalanların içerisinde en mantıklısı İmbat Hotel olarak göründü. Otele varınca iyi bir seçim yapmış olduğumuzu görmüş olduk.Erken rezervasyonun son gününde Anı Tur'dan 1 haftalık tatilimizi aldık ve yazın gelişiyle otelimize doğru yol aldık. Tatilin başlangıç günü, o günü de tam değerlendirmek için erkenden otele vardık. Odaya giremesek bile, havlu kartlarımızı alarak deniz kenarına doğru yol aldık. Denizle buluşma anımızda ise "Tamam, budur!" dedik. Eğer sizde denizi havuza tercih eden, soğuk ve temiz deniz olsun da gerisi önemli değil diyenlerdenseniz İmbat Otel'i size kesinlikle tavsiye ediyorum. Berrak, dupduru bir deniz bizi karşıladı ancak yine de uyarayım ki su biraz soğuk. Belki de biz Temmuz ayının başında tatil yaptığımız için bu kadar soğuktu ama sıcak deniz sevenlere pek tavsiye etmiyorum.
İmbat Otel'in deniz kenarındaki şezlongları da havuzun yanındakiler de otel müşterileri için oldukça yeterli. Diğer otellerde olduğu gibi bu konuda sürekli bir yer kapma savaşı yapmanıza gerek kalmıyor. Otelde çok sayıda turist olduğu ve özellikle çocuklu turist aileler havuzu tercih ettiği için biz pek havuza girmedik. Havuzla ilgili özellikle dikkatimi çeken çocuk havuzundaki korumaydı. Aileler bu sayede çocuklarını rahatlıkla havuzda bırakıp güneşlenebiliyordu.Kadınlar Denizi'nin sonunda yer alan otelimizin yemekleri de oldukça iyiydi. Tüm her şey dahil sistemlerinde olduğu gibi 07:00-10:00 arası kahvaltı, 10:00-11:00 arası geç kahvaltı vardı. Geç kahvaltı dışında, kahvaltı çeşitleri oldukça zengindi. Kahvaltılıklar dışında değişik yumurta çeşitleri, şarküteri ürünleri, gözleme, poğaça, börek vb. birçok şey vardı. Açıkçası kahvaltıyı genelde geç yaptığımız için öğle yemeğine sadece meyve yemeye gittik ama öğle yemeğinde de çeşitlerin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Yemekler lezzetli ve en önemlisi restaurant hijyenikti, personel de elinden geldiğince yardımcı oldu. 19:00'da başlayan akşam yemeğinde açık büfe salatalar, diyet yapanlar için ayrı bir bar, sulu Türk yemeklerinin yanında balık, ızgara köfte vb. ayrıca pide gibi hamur işleri de vardı.

8 gün kaldığımız İmbat Otel'i uygun bütçeli her şey dahil otel arayanlara tavsiye ediyorum. Genel itibariyle otelin denizi, havuzu ve restaurant kısmından biz oldukça memnun kaldık. Sadece odaların ve dekorasyonun çok eski olduğunu söylemem gerek. Odanın içerisindeki mobilyaların restorasyona ihtiyacı olduğu aşikar ancak banyoyu yenilemişler ve temiz olduğu için insanın içi rahat ediyor. Eğer siz de deniz, kum, güneş tatili yaparken odaya sadece üzerimi değiştirmeye ve uyumaya gidiyorum diyenlerdenseniz gönül rahatlığıyla tatilinizi İmbat'ta geçirebilirsiniz. Herkese iyi tatiller :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder