18 Nisan 2013 Perşembe

23 Nisan Planınızı Yaptınız mı?

Rahmi Koç Müzesi’nde Bisikletli Disko ve Vosvos Boyama etkinlikleri

Eğer hala planınızı yapmadıysanız Rahmi M. Koç Müzesi etkinlik planına bir göz atın derim! Rahmi Koç Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara birbirinden eğlenceli etkinlikler sunuyor.

Bisikletli Disko Etkinliği
İŞTE GÜNEŞ – HERE COMES THE SUN Sergisi kapsamında Goethe-Institut’un Rahmi M. Koç Müzesi ve Morgenwelt Rocks işbirliğiyle hazırladığı Bisikletli Disko Etkinliği 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda saat 15.00’den itibaren Rahmi M. Koç Müzesi’nde çocukları bekliyor.
Sergi kapsamında düzenlenen bu diskoda DJ İpek İpekçioğlu ve onun seçtiği parçalar yer alıyor. DJ Kabininin enerjisi ise üç kişinin çevirdiği bisiklet pedallarından elde edilen enerji ile karşılanıyor. Katılımcılardan üç kişi pedal çevirirken DJ müzik yapıyor ve diğer herkes müziğin keyfini çıkarıyor.Vosvos Boyama Etkinliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek  ‘Vosvos Boyama Etkinliği’ ile Rahmi M. Koç Müzesi’nde rengarenk bir şölene dönüşüyor. Rahmi M. Koç Müzesi’nin ev sahipliğinde Klasik Otomobil Kulübü’nün desteği ile düzenlenecek bu renkli şölen, 23 Nisan Salı günü çocukları bekliyor…

Rahmi M. Koç Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları her zaman sevdikleri renkli bir atmosferde ağırlayacak. Çocuklara klasik otomobili sevdirmeyi amaçlayan bu etkinlikte, çocuklar ‘Vosvos’u hayallerindeki gibi boyama fırsatı yakalayarak yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar.Klasik Otomobil Kulübü’nün desteği ile düzenlenecek etkinlikte ayrıca yüz boyama, hatıra panosu önünde nostaljik fotoğraf çekimi gibi birbirinden eğlenceli pek çok etkinlik çocukları bekliyor. Çocukların yaratıcılıklarını kullanarak boyayacakları Vosvos 23 Nisan tarihinden itibaren bir hafta boyunca Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenecek.

Tüm çocukların davetli olduğu bu renkli etkinlik için özel olarak hazırlanan ve beyaza boyanan 1976 model ‘Vosvos’,  çocukların hayal gücündeki gibi renklenecek. Etkinlik sonunda ortaya çıkan ve tamamıyla çocukların hazırladığı ‘Vosvos’ yeni bir obje olarak Rahmi Koç Müzesi’nde sergilenmeye başlayacak. Çocuklar hem eğlenceli vakit geçirirken hem de yeni bir obje yaratmanın heyecanına varacak. 23 Nisan tarihinde Rahmi M. Koç Müzesi, bu renkli dünyanın büyüsüne kapılmak isteyen tüm çocukları bekliyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder