28 Şubat 2013 Perşembe

Eric Draper ve The Photo Brigade İşbirliği


George W. Bush’un Beyaz Saray'da fotoğraflarını çekmiş ünlü fotoğrafçı Eric Draper, The Photo Brigade ile birlikte bir ekip kurarak tüm fotoğrafçıları belge nitelikli en iyi fotoğraflarını göndermek üzere bir yarışmaya davet ediyor. Fotoğraf çalışmanız herhangi bir şeyi veya bir kişiyi içerebilir. Ancak fotoğraf çekilirken önceden bir düzenleme olmamalı ve poz verilmemeli. Ayrıca, kesme ve genel tonlama dışında Photoshop'da herhangi bir oynama yapılmamalı.

Eric Draper ve The Photo Brigade tarafından seçilecek kazanan bir kişinin fotoğrafı The Photo Brigade sosyal medya kanalında gösterilecek. Ek olarak, bu kişi şunları alacak;
518 dolar değerindeki Induro CT113 carbon fiber tripod ve BHL1 low profile ballhead
360 dolar değerindeki PhotoShelter Standard Üyelik
80 dolar değerindeki AdoramaPix 10"x10" 26-sayfa Foto Albümü
400 dolar değerindeki Lensbaby Composer Pro (Sweet 35 optic ile)Yarışmaya 3 Nisan 2013 tarihine kadar Türkçe dil desteği olan uluslar arası sanatçı platformu Talenthouse.com’dan katılabilirsiniz. Yarışma sayfasına doğrudan ulaşmak ve ödüller hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu linki kullanabilirsiniz: http://tlnt.at/WaCFY9

Eric Draper ve The Photo Brigade Hakkında

Eric Draper Başkan Bush'un görev yaptığı 8 yıl boyunca onun baş fotoğrafçılığını yapmış ve Bush'u ofisteki günlük aktivitelerinde, dışarıda ve kişisel yaşamında fotoğraflamıştır. Draper'a Başkan'ın Özel Yardımcısı denilmiştir ve o bir Amerikan Başkanı için görevlendirilmiş ilk Beyaz Saray fotoğrafçısı olma ünvanını kazanmıştır.

The Photo Brigade fotoğrafçı Robert Caplin tarafından kurulan ve tüm serbest çalışanlara işlerini sosyal medya aracılığıyla daha geniş fotoğraf topluluklarına göstermelerine yardım eden online bir kaynaktır. Photo Brigade'nin amacı, freelance fotoğraf topluluklarını güçlendirmek, serbest çalışanların ve öğrencilerin en yeni eserlerini paylaşabilmelerini sağlamak ve benzer görüşe sahip insanlar arasında fotoğrafların paylaşılmasına olanak sağlayarak fotoğrafçılar için farkındalık yaratmaktır. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder