27 Aralık 2012 Perşembe

Gurme Lezzetler Kompleksi

Zaimoğlu Park Zirve

Çok yakın bir arkadaşımın düğünü için yolumuz Adana'ya düşünce bu fırsatı "Gurme" tatiline dönüştürmemek olmazdı :) Sabah 8'de uçaktan indikten sonra 15:00'teki nikaha daha vakit olduğu için rahat rahat kahvaltımızı yapabiliriz diye düşündük ve mekan arayışlarımıza başladık. Web'de biraz araştırma yapınca birkaç mekanın ön plana çıktığını gördük ve bunlardan en fazla tavsiye edilen, Zaimoğlu Park Zirve'ye bir göz atmaya karar verdik. Adana'nın Seyhan bölgesindeki mekanı navigasyon yardımıyla fazla zorlanmadan bulduk. Daha dışarıdan baktığımızda "tamam, burası doğru mekan" dedik ve açık büfe kahvaltı salonuna doğru ilerledik.2005 yılında hizmete giren Park Zirve'deki tüm ayrıntıların özenle düşünülerek dekore edildiğini söyleyebilirim. Park Zirve küçük samimi bir davetten 1000 kişilik düğün yemeğine kadar her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmış. Fransa'nın ünlü Le Maxim's i de burada, geleneksel Safiye Bar da! Adana'nın en ünlü kebapçısı, benim de en sevdiğim kebabpçı olan Onbaşılar'ın da Zaimoğlu'nun olduğunu öğrenince hem şaşırdım hem de bravo dedim...
Fazlasıyla acıktığımız için hemen kahvaltıya başlamak istedik ve çantalarımızı bırakıp açık büfenin yolunu tuttuk :) Peynir delisi biri olarak ilk işim peynir büfesine bakmak oldu: Ezine inek peynirinden, her türlü kaşar peynire, otlu peynirden köy peynirine aklınıza gelebilecek 10 çeşit peynir olduğunu görünce kendimi kaybettiğimi söylemek yalan olmaz :) Hemen peynirlerin yanında yine beş çeşit siyah-yeşil zeytin ve mücver, patlıcan kızartması, patates salatası vb zeytinyağlılar bulunuyordu. Bunların dışında domates, salatalık, reçel, bal, tereyağı, nutella vb klasik öğelerin de olduğunu belirteyim. Sıcak büfesine baktığımızda ise peynirli börek ile kıymalı ve patatesli pide hazırlanmıştı.
Tam yumurtalar nerede diye düşünürken haşlanmış yumurtaları ve omletlerin olduğu bölümü gördük. Yumurtaların yanına kızartılmış sucuk ve haşlanmış sosis de alınca tabağımız ağzına kadar doldu ve ilk sefer için bunları yiyip kısa bir mola vermeye karar verdik. Tabağımızdakileri yerken çaylar ve portakal sularının da servis elemanı tarafından getirilmesiyle midemiz bayram etti. Malzemelerin kalitesi ve hepsinin lezzeti birbirinden süperdi. Örneğin kahvaltı için gidilen her mekanda peynir-zeytin oluyor ama maalesef birçok yer daha fazla kar etmek adına ucuza kaçıyor ve kalitesiz malzeme kullanıyor. Burada ise tam tersi, hiçbir şeyden kaçınılmamış, tüm malzemelerde en iyileri kullanılmış.
Biz yukarıdaki büfelerden o kadar alıp yedik ki gözleme ve taze yapılan omletten alamadık ama eminim onların da tadı çok güzeldir :) Tüm bunların dışında "continental breakfast" sevenler de unutulmamış ve corn flakes de kahvaltıya eklenmişti. Üstüne meyve yiyecek kapasitem var derseniz kividen, elmaya, greyfurta kadar meyveler temizlenmiş ve doğranarak büfeye konmuştu. Biz ufak bir ara verdikten sonra bunlardan da yedik, hepsi birbirinden güzeldi.
ParkZirve Zaimoğlu tartışmasız benim şu ana kadar gördüğüm en iyi açık büfeye sahip yerlerden biriydi. Hem mekanın kalitesi, hem servis, hem malzemelerin kalitesi hem de yemeklerin tadı açısından tam puan vereceğim nadir yerlerden biridir. Eğer yolunuz Adana'ya düşerse mutlaka zaman yaratıp brunch için uğrayın derim! Herkese şimdiden afiyet olsun :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder