4 Kasım 2012 Pazar

The Photo Brigade

Kendrick Brinson ve David Walter Banks Fotoğraf Yarışması

The Photo Brigade, fotoğraf topluluğunda kendi kanıtlamış iki otorite ismin (Kendrick Brinson ve David Walter Banks) jüri üyeliği eşliğinde yeni bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Brinson ve Banks, New York Times ve Time Magazine gibi kuruluşlarla çalışarak editoryal fotoğrafçılıkla ilgili bilgilerini kanıtlamışlar. Mutlu bir evlilik sürdüren Brinson ve Banks, fotoğrafçılığı bir aşk hikayesi olarak gördüklerini söylüyorlar ve onu, tek düze ve gerçek söylemlerle anlatmak yerine daha şiirsel parçalardan oluşan bir dille anlatırlar. Haberleri, insanları ve uzun dönemli hikayeleri belgeleyen profesyonel fotoğrafçılar arasında yer alan Brinson ve Banks, kendi aşklarını ve yolculuklarını fotoğraflamaya da ayrı bir önem veriyorlar. Çektikleri portreler oldukça değişik ve içtendir. Onlar, genellikle elimizden kayıp gitmesini istemediğimiz anları fotoğraflamayı tercih ediyorlar. İkili şimdilerde, The Photo Brigade ile birlikte hareket ederek, tüm yetenekli fotoğrafçıları aynı hisleri paylaşmaya çağırıyor. Misafir jüri üyesi Robert Caplin'in yanında Kendrick ve David, tüm fotoğrafçılardan en iyi portre çalışmalarını göndermelerini istiyor. Gönderilen çalışma, samimiyet veya yakınlık hislerini anımsatacak şekilde sizin resminiz, tanıdığınız birinin resmi veya bir imaj olabilir. Kazanan bir kişi, PhotoShelter'a 1 yıllık üyelik ve pek çok muhteşem ödül kazanacak.

Kazanan bir kişi şunları alacak:
329 dolar (usd) değerindeki 1 yıllık standart PhotoShelter üyeliğini
119 dolar (usd) değerindeki ONA “The Bowery” Kamera Çantasını
AdoramaPix'e 100 dolarlık (usd) hediye kartını
400 dolar (usd) değerindeki LensbabyComposer Pro and Sweet 35 Optic'i
Eserinin Kendrick'in, David'in ve Robert'ın sosyal medya kanallarında gösterilmesiyle tanınmışlık şansını

Kendrick, David ve Robert tarafından seçilecek finale kalan bir kişi şunları alacak:
299 dolar (usd) değerindeki Graph Paper Press Forever Plan Website'ı
180 dolar (usd) değerindeki Impossible Project Polariod camera kit'ini
140 dolar (usd) değerindeki ThinkTank Photo “Citywalker 20” kamera çantasını

En yüksek oyu alan fotoğrafçı şunları kazanacak:
150 dolar (usd) değerindeki Photo mechanic 5 Editing Software License'ını
BayPhoto 16x20 metal print'i

Yarışmaya 27 Kasım 2012 tarihine kadar uluslararası sanatçı platform Talenthouse.com sitesinden katılabilirsiniz. Yarışma sayfasına doğrudan ulaşmak için: http://tlnt.at/QCL57Z

Kendrick Brinson ve David Walter Banks Hakkında
Kendrick Brinson Atlanta, GA bazlı bir fotoğrafçıdır. Kendrick, Georgia University'den gazetecilik eğitimi aldıktan sonra 3 yılı aşan süreliğine farklı gazeteler için çalışmıştır. Daha sonra, tam zamanlı olarak serbest fotoğrafçılığa başlamıştır. Kendrick'in müşterileri arasında TIME Magazine, New York Times Magazine, Atlanta Magazine, AARP Bulletin, US News & World Report ve The FADER yer almaktadır.
David Walter Banks Atlanla bazlı bir belgesel ve portre fotoğrafçısıdır ve daha çok uzun dönemli projelere odaklanır. David'in müşterileri arasında Stern, TIME, Newsweek, New York Times Magazine, Mother Jones, Le Monde, US News & World Report, GQ, Bloomberg Businessweek, Forbes Magazine, ESPN The Magazine, The FADER, AARP, Golf Digest ve Spin Magazine yer alır.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder