11 Kasım 2012 Pazar

Adanalı Hasan Kolcuoğlu

Hakiki Kolcuoğlu

Çok yakın bir arkadaşımızın düğünü için Adana'ya yolumuz düşünce ne yalan söyleyeyim düğünden çok bol bol gurmelik yapacak olma durumumuza sevindik :) Sabah kahvaltısından başlayarak (ki onu başka bir yazıda anlatacağım) akşam uçağa binene kadar sürekli bir şeyler yeme peşindeydik! Adana'ya gelmişken Hasan Kolcuoğlu'na uğramadan dönülmez diye düşünüp akşam yemeği için rotamızı oraya çevirdik. Mekan Adana'nın biraz dışında, Adnan Menderes bölgesinde yer alıyor. İçeri girdiğimizde biraz eski bir yapı olduğunu görünce hevesimiz biraz kaçtı ama ön yargılı olmak istemedik, nitekim bu tarz birçok mekanda yemek yemiş ve bazılarının birçok lüks restaurant'dan daha iyi olduğunu görmüştük. Hava soğuk olduğu için içeride bir masaya oturduk ve adana kebap siparişimizi verdik. Kebaplar gelmeden önce masayı mezeler ile donattılar. Düğünden yeni çıkmış olduğumuz ve tıka basa tok olduğumuz için bu kadarına gerek yoktu vs desek de "ikram bunlar" denilerek hepsi masamıza bırakıldı. Kırmızı biber, çiğ köfte, roka salatası, haydari, domates salatası, turşu, ezme masamıza bırakılan mezeler arasındaydı. Teker teker lezzetlerinden bahsedecek olursam; kırmızı biber közlenmiş, sıradan biberdi. Bir farklılığı var mı diye uzun süre baktık ama maalesef hiçbir espirisi yoktu. Gelen hemen hemen tüm salatalar birbirinin türevi şeklindeydi, şahsen biz tamamen israf olduğunu düşündük! Aşağıdaki resimlere bakınca ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz ;)


Hepsinin tadına baktık deneyelim belki bir farkı olur diye ama hiçbirini beğenmedik! Ne tadı güzeldi, ne de farklı bir lezzeti vardı. İstanbul'daki en basit lokantaya gidin, çok daha iyisini yiyebilirsiniz. Çiğ köfte için bile aynı şeyi söylemek mümkün. Gerçi Urfa'da çiğ köfte yedikten sonra bir daha hiçbir yerde kolay kolay beğenmiyorsunuz ama :)

Blog'u takip edenler iyi bilir, her zaman iyiyse iyi olduğunu kötüyse de kötü olduğunu belirtirim, kimseye iltimas geçmem. Bu sefer de aynı şeyi yapacağım, benden size tavsiye Adana'ya yolunuz düşerse adana kebap yiyin ama Kolcuoğlu'na gitmeyin! Hem mekan hijyenik değil, hem de yemeklerin lezzeti yok. Bu kadar popüler olmasının tek nedeni metrelik kebaptır...Denemek istiyorum diyenlere İstanbul'dakileri tavsiye ederim, hem daha hijyenik hem de daha lezzetli! Ama yolu Adana'ya düşenlere tavsiyem Hasan Kolcuoğlu'na değil ya Onbaşılar Kebap'a ya da Hasan Usta'ta gitmeleri. Herkese şimdiden afiyet olsun...5 yorum:

 1. Adanalılar kolcuogluna pek yüz vermez zaten :) kebapçı nasır fena değildir. Elem'i de tavsiye ederim :)

  YanıtlaSil
 2. Walla neden yüz vermediklerini çok iyi anladık bu seyahatimizde :) Keşke daha önceden bilseydim söylediklerinizi ama 1 kere daha gideceğiz Adana'ya, bu kez sizin tavsiyelerinizi dinleyeceğim ;)

  YanıtlaSil
 3. İstanbul'daki Kolcuoğlu çok başarılı

  YanıtlaSil
 4. Ankara Çukurambar'da bulunan kolcuoğlu 'na gittim dersin adamlar yardım gönüllüsü 2 kişilik adana söyledik getiriyorda getiriyor "İkramımız" diyor dışarıda en baba 15 liradan 30 lira ödeyeceğiniz yemeğe 80 lira hesabı kitliyorlar adı ve fiyatı orantılı KOLCUOĞLU isimli firmada ikram diye birşey yok ikramın peşinen fiyata yansıtılmış senin seçme hakkın yoktur hepsi bu dümen.

  YanıtlaSil
 5. Aynen öyle, yazıda özellikle belirtmek istedim zaten bu konuyu. Biz de istemiyoruz dememize rağmen, masaya bıraktılar ve ücretini de aldılar. Bir daha Kolcuoğlu'na gideceğimizi hiç sanmıyorum!

  YanıtlaSil