11 Temmuz 2012 Çarşamba

Yepyeni Bir Deneyim

Sedventure ile Tanıştınız mı?

Yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde şirketler aslında biraz durulmuş durumda. Tam da rehavete kapılmak üzereyken (ki uzun bir ara verdim yazılara:( )Setur'un lansmanıyla kendime geldim! Bir süredir farklı kanallardan duymaya başladığım ve çok merak ettiğim Sedventure lansmanına davet edilince severek katıldım. Hem sizler için ön bilgi alacak hem de kendi sorularıma cevap bulacaktım :) Rahmi Koç Müzesi'nde yapılan etkinlik gerçekten çok başarılıydı. 


Etkinlikte sunum başlamadan önce çeşitli ikramlar vardı. Ançuezli kanepeden buzlu bademe kadar Setur hiçbir masraftan kaçınmamış :) Setur genel müdürü Üstün Özbey'in sunumu başlamadan önce kısa bir giriş yapıldı ve etrafımızdaki dev ekranlar birer birer aydınlandı. Üstün Bey ise Sedventure fikrinin nereden çıktığını ve nasıl bir tatil olacağından kısaca bahsederek, tam tadında bir sunum yaptı. Üstün Bey konuşmasının finalinde sahneyi Masai dansçılarına bıraktı ve safari jeep'inden çıkan dansçılar ritimleri ile tüm konukları etkileri altında bıraktı. Dansçıların gösterisinden sonra ise yemek bölümüne geçildi ve Halat Restaurant'da açık büfe yemek verildi. Lansmanda Koç Topluluğu'nun üst düzey yöneticilerinin çoğu hazır bulunuyordu, aynı şekilde tanınmış birçok gazetecide geceye katıldı.
Sedventure'u merak edenler için şu bilgileri verebilirim; Sedventure, Setur tarafından kurulan üst segmente hitap eden bir seyahat biçimi. Turlar tamamen kişiye özel ayarlanıyor. Fotoğraf sanatçısı Süha Derbent sizin hem seyahat öncesi danışmanınız hem de tur boyunca rehberiniz oluyor. Tarihleri, gitmek istediğini yeri veya ne tür fotoğraflar çekmek istediğinizi söylüyorsunuz, gerisini Sedventure ayarlıyor. Özellikle foto safari turlarında Süha Derbent sizi bir leoparın ne zaman ağaca çıkacağı, bir aslanın ne zaman esneyeceği, kısacası vahşi hayvanların her türlü davranışları konusunda bilgilendiriyor olacak.Benim gibi küçük küçük ama daha fazla gezmektense az ama öz seyahat etmeyi seven kişiler Sedventure'a bir göz atsın derim. Süha Derbent ile birlikte hayatınızın deneyimini yaşayabilirsiniz ;) Şimdiden herkese iyi gezmeler...

3 yorum:

 1. selam ): dans çok farklı ve eğlenci gözüküyor :)
  canım blogumu yeni açtım senide beklerim gelirsen çok sevinirim :)
  http://eda1907ozer.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Konsept güzel deneyimlemek gerek...


  Bana da beklerim:

  http://cosmopatra.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Kızlar blog'larınız hayırlı olsun :) bol trafikler diliyorum size ;) tabii ki gelirim

  YanıtlaSil