29 Haziran 2012 Cuma

Cafe Society Türkiye

San Pellegrino Severler Buraya!

1932 yılında Aranciata’ nın (Portakal) piyasaya sunumu ile piyasaya sürülen San Pellegrino'da sadece Sicilya’da yetişen narenciyenlerin kullanıldığını biliyor muydunuz? Peki şişelere ne demeli? :) Portakal kabuğu dış yüzeyi şeklindeki şişeler görüntüsüyle iştah açıyor, ilham veriyor. İtalya'da yaşarken müdavimi olduğum San Pellegrino'yu Türkiye'ye dönünce her yerde satılmadığı için unutmuştum açıkçası. Taa ki markanın Cafe Society adlı projesi'nin ödül törenine davet edilene kadar!İtalyan yemek sanatının en önemli temsilcilerinden biri olan San Pellegrino’nun 11 senedir Avusturalya’da düzenlediği ve gelenek haline getirdiği San Pellegrino Cafe Society Fotoğraf Yarışması, Türkiye’de de amatör ve profesyonellerin fotoğrafçılığa olan ilgilerini artırmayı, yeteneklerini geliştirmeyi ve yarışmayı gelenek haline getirmeyi hedefliyor. Yarışmacılar, çektikleri fotoğrafları https://www.facebook.com/cafesocietyturkey adresine yükleyerek veya elden teslim ederek yarışmaya katılıyorlar. Katılımcıların fotoğrafları, her biri kendi alanında uzman olarak belirlenen jüri üyeleri tarafından oylanarak seçiliyor ve kazananlar için her yıl değişik ve onları motive edici ödüller veriliyor. 
Yarışmanın ödül töreni House Cafe Kanyon'da gerçekleştirildi. Ödül töreninde, kafe ve restoranlarda San Pellegrino meyveli içeceklerini objektifle buluşturan en iyi fotoğraf seçilen Tuğçe Öztürk’ün çalışması, Eylül ayında gerçekleşecek Italya’da ALMA School’da yeme-içme workshop’una katılımı da kapsayan birinci sınıf seyahatle ödüllendirilirken, yaratıcı kadrajı çok beğenildi. Öztürk'e ödülü verildikten sonra kokteyllerimizle sergiyi gezmeye devam ettik.


Fotoğrafların çok yaratıcı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Özellikle 2. seçilen Gaye Yön Ökten'in fotoğrafı benim favorim oldu. Seneye yarışmaya kesinlikle katılacağımı da özellikle belirtmek istiyorum :) Bunun dışında etkinlik için Kanyon'daki House Cafe'de özel bir bölüm ayrılmıştı. Davetliler bu bölümde bol bol San Pellegrino kokteyli içip, kocaman çerçevelerle hatıra fotoğrafları çektirdiler. Benim gibi San Pellegrino bulamamaktan şikayetçi olanlara not: Starbucks'larda ve Makro'larda dört çeşidi de satılıyor :) Herkese afiyet olsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder