6 Mart 2012 Salı

Marni at H&M

H&M'de Marni Heyecanı Başlıyor

Geçen hafta gelen bir e-maille ben de Marni at H&M koleksiyonunun heyecanına kapıldım! Mailde 07 Mart'ta yapılacak ön satışa davetli olduğum yazıyordu :) Davetiye 2 kişilik olduğu için kiminle gitsem diye düşünürken kızlar arasında bir karmaşa oldu. Meğer ne kadar da bekleniyormuş koleksiyon. Gitmeden önce koleksiyonu biraz inceleyip kendime uygun parçaları seçtim ki orada kasada çok beklemeyeyim. Bu vesileyle sizlere de koleksiyondan biraz bahsetmek istiyorum.

Daha önceki senelerde Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Jimmy Choo, Lanvin ve son olarak da geçtiğimiz Kasım ayında Versace ile tasarımcı işbirliği gerçekleştiren H&M, bahar ayı için İtalyan markası Marni ile tasarım işbirliği yaptı. Koleksiyonda 60 ve 70leri andıran puantiyeli kıyafetler dikkat çekiyor. Marni at H&M denilince akla gelen parçalar rengarenk kıyafetler olmalı! Neden mi? Çünkü koleksiyon tam bir Marni çizgisinde, rengarenk! Marni'nin sahibi ve baş tasarımcısı Consuelo Castiglioni’den de zaten tek düze bir iş bekleyemezdik. 

Benim koleksiyonda en beğendiğim parça yukarıda soldaki elbise oldu, yarınki etkinlikte ben gidene kadar bitmezse kesinlikle alacağım :) Bunun dışında bu aralar yakaların çok popüler olduğunu görüyorum. Bir tane edinmekte fayda var, ben de Marni koleksiyonundan bir yaka almayı düşünüyorum. 
Koleksiyondaki aksesuarlara çok beğendiğimi özellikle belirtmek istiyorum. Kolye ve küpeler tropikal iklimlerin, Pasifik Adaları’nın esintisini taşıyor sanki. Farklı renklerde plastik taşlar bir araya gelmiş, açık renk olanların kenarındaki koyuluk oluşturduğu çizgilerle kolye ve küpeleri daha vurgulu bir hale getiriyor. Küpeler de gerçekten çok şık, bilekliklerle süper ikili olacaklar eminim ;)
Marni koleksiyonu tüm dünyayla birlikte Türkiye'de de 8 Mart'ta görücüye çıkıyor. Koleksiyon, Türkiye'de sadece 3 mağazada satışa sunulacak. Bunlar; İstinye Park, Marmara Forum ve Ankara Gordion H&M mağazaları. Perşembe günü bu 3 mağaza daha erken bir saatte açılacak. Erkenden gider alırım diye düşünmeyin çünkü ilk girişler için Facebook'ta bir yarışma yapılıyor. O yarışmayı kazananlar ilk giriş için hak kazanacak ve özel bir bileklikle girecekler. Eğer siz de bu koleksiyonu kaçırmak istemiyorsanız yarışmaya bir göz atın derim ;) Herkese şimdiden iyi alışverişler...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder