8 Ocak 2012 Pazar

Brunch Serisine Devam - 2

Hayal Kahvesi'nde Brunch

Grupanya'da Hayal Kahvesi Caddebostan'daki brunch kuponunu görünce hemen aldık. Geçen ay içinde, bir pazar sabahı kuponumuzu kullandık ve Hayal Kahvesi'nin kaliteli brunch'ını biz de denemiş olduk. Öncelikle mekandan biraz bahsedecek olursak; Eğlence hayatının önemli mekanlarından biri olan Hayal Kahvesi, 2010'da Beyoğlu, Çubuklu ve Eskişehir’den sonra yeni buluşma noktası olan Caddebostan Hayal Kahvesi’ni açtı. Caddebostan Hayal Kahvesi, Bistro tarzı tasarımıyla, Anadolu Yakası’nın en iyisi mekanlarından biri olmaya aday. İtalyan ve Ortadoğu yemekleri ve canlı müziğiyle, bu yeni Hayal Kahvesi’nde günün her saati farklı planlandı. Gündüz saatlerinde daha çok yeme-içme-sohbet-okuma alışkanlıklarına cevap veren mekan, gece, müziğin çeşitliliği ve ilginç içki mönüsü ile kulübe dönüşüyor. 

Kahvaltı herkese fiks menü şeklinde geliyor. Önce kahvaltıların vazgeçilmezi olan peynirlerimiz, zeytinlerimiz ve diğer soğuklar geldi. Öncelikle tüm malzemelerin gerçekten çok kaliteli olduğunu söylemek istiyorum. Sürekli kahvaltı için mekan deneyen bir insan olarak gelen yiyeceklerin evinize aldığınız gibi olduğunu söyleyebilirim. Gelen malzemeleri sayacak olursak; eski kaşar, taze kaşar, beyaz peynir, salatalık, domates, yeşil zeytin, siyah zeytin, çilek ve kayısı reçeli, petek bal, tereyağı, kuru kayısı, ekmek sepeti, salam, jambon, üzüm ve kuruyemiş olarak sıralayabiliriz. Bunlardan sonra bir de üzerine börek, omlet ve sucuk da gelince değmeyin keyfimize :) Sınırsız çay da bu meniye ve fiyata dahil. Hayal Kahvesi denince akla daha çok konser ve rock  gelir fakat Caddebostan Hayal Kahvesi'nde çalınan müzik genelde caz ağırlıklı.

Kahvaltının dışın da, et, balık, makarna , pizza çeşitlerine kadar uzanan geniş bir menü var. Menülerinde ayrıca çocuklar için de bir bölüm bulunuyor. Geniş bir şarap listesinin olması ve Küba kokteylleri de dikkati çeken noktalar. İçeceklerden bana ilginç gelenlerden Kızılderili çayı ve Zen çayı bal ile servis ediliyor :)  Yazın bahçeleri de açık. Caddebostan Hayal Kahvesi'ne 08:00-24:00 saatleri arasında gidebilirsiniz. 

Biz hem servis hızından, hem çalışanların kalitesinden hem de yemeklerden çok memnun kaldık. Fiyatlar da çok uçuk değil. Bağdat Caddesi yakınlarında pazar kahvaltısı için mekan arayanlara kesinlikle öneririm. Herkese afiyet olsun şimdiden :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder