15 Ocak 2012 Pazar

Brunch Serisine Devam - 3

Suadiye Reşat'ta Antakya Kahvaltısı

Dönem dönem Grupanya gibi fırsat sitelerinden özellikle kahvaltı / brunch kuponları alıp çeşitli mekanları deniyoruz. Bu kez merceğimizde bize yakın olduğu için tercih ettiğimiz Suadiye Reşat var. Web sitesinden incelediğimizde gayet başarılı bulup denemeye karar verdik. Kadıköy’ün son 50 yıllık sosyal yaşamında yeri olan Suadiye Kulüp Reşat, 15 yıl aradan sonra aynı sokakta Suadiye Reşat adı ile yeniden açılmış. Suadiye Plaj Yolu Sokak’ta, Movieplex sinemaları girişinde açılan Suadiye Reşat'ın duvarlarındaki siyah-beyaz fotoğraflar ile nostalji yaşarsanız şaşırmayın.


Mekanın içi aydınlık ve dekorasyon da düzenliydi. Gitmeden önce rezervasyon yaptırdığımız için kupon ile gittiğimiz belliydi. Bu yüzden masamıza oturduğumuz anda ekmek sepeti, çay ve tabaklar gelmeye başladı. Ekmek sepeti dediğim sadece pide! Çay termosta geldi ama inanılmaz demliydi, ek sıcak su istemek zorunda kaldık. Antakya Kahvaltısı menümüzde Antakya yerli peyniri, Antakya sünme peynir,tuzlu yoğurt, tereyağı, siyah zeytin, yeşil zeytin, zahter salatası, kırma halhali zeytin salatası, sürk (çökelek) salatası, bal, turunç reçeli, kayısı ve ayva marmeladı ile domates ve salatalık vardı. Bir de bunların yanında sıcak olarak katıklı ekmek ile biberli ekmek.


Açıkçası kahvaltı çok zayıftı! İnsan güzel bir pazar brunch'ı beklerken bu kadar yetersiz bir menüyle karşılaşınca hayal kırıklığına uğrayabiliyor. Hem miktar olarak azdı hem de malzemeler kalitesizdi. Yukarıda gördüğünüz resimler kendi çektiğim resimler. Gördüğünüz gibi domates iki kişiye bir chery domates, salatalık da iki kesim! Peynirlerin hiç tadı tuzu yoktur desem yeridir. Bu kadar şeyin içinde tek iyi olan reçellerdi, hem tadı güzeldi, hem de miktarı yeterliydi. 3-4 adet salata görüyorsunuz resimlerde. Bunların da neredeyse birbirinden hiç farkı yoktu. Hepsinde bol bol domates ve çeşitli yeşillikler vardı. Tatları da hiç iyi değildi. Tuzlu yoğurt dedikleri ise tuzludan ziyade ekşiydi.

Nitekim size tavsiyem kahvaltı / brunch için Suadiye Reşat'ı tercih etmeyin! Özellikle caddede o kadar çok muadili ve daha iyi yerler varken, tercihinizi başka yerden yana kullanın derim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder