28 Kasım 2011 Pazartesi

Taverna'da Nostaljik Bir Gece

Ümit Besen'le Nostalji Gecesi

İki üç yıldır dönem dönem hep gündemimize gelen bir konudur Ümit Besen'i canlı izlemek ancak yurt dışında yaşadığımız için bir türlü gidememiştik. Geçen hafta bu planımızı hayata geçirmeye karar verdik ve cuma akşamı için Mercan Restaurant'ı arayıp yer ayırttık. Cuma yaklaştıkça heyecanımız daha da arttı ve sonunda büyük gün geldi :)

Program saat 20:30 - 21:00 civarı yemekle başlıyor. Biz 21:00'a doğru oradaydık. Yemekte piyanist şantör biri çalıyor :) Neyseki çok uzun bir evre değil :P Yemek meze tabağı, salata, barbunya ve içeceklerle başlıyor. Restaurant fix menü ile çalışıyor, fiyata meze tabağı, salata, kişi başı belirli miktarda içki (20 cl rakı, 2 bira, 30 cl şarap) ve ana yemekler dahil. Menünün fiyatı 90 tl.


Piyanistten sonra sahneye çıkan şarkıcının sesi daha iyiydi. Güncel şarkıları söyleyerek ortamı Ümit Besen'e hazırladı. Bu ara bir yandan da yemeklerimizi yedik. Ana yemeklerden ben kuzu şiş istedim, annem ve eşim de köfte istediler. Hayatımda yediğim en kötü kuzu şişi yedim desem yalan olmaz! Köftelerse biraz daha iyiydi. Genel olarak yemekleri çok kötüydü ama gelenlerin hiçbiri bunu dert ediyor görünmüyordu.Yaklaşık 1,5 saat sonra, gece yarısına doğru Mercan iyice dolmuştu. Artık herkes Ümit Besen'in sahneye çıkmasını bekliyordu. Ta ta ta taaaaammm: ve karşınızda Ümit Beseeeen :)) Siyah takım elbisesiyle Ümit Besen kapıdan girince bir anda ışıkların rengi değişti ve her yer dumanla kaplandı. Hangi şarkıyla programa başladığını tahmin ediyorsunuz sanırım: Nikah masası! Benim de Ümit Besen'in sözlerini bildiğim tek şarkısı olduğundan şarkıya eşlik ettim. Çiftler dans ederken hemen bir "Alışmak sevmekten daha zor geliyor" şarkısı başladı. Tavernaya gitmişken istek yapmadan olur mu? Tabii ki bu usulü de yerine getirmeden çıkmadık oradan. Bildiğim son şarkı olan "Baharı bekleyen kumrular gibi"yi bizzat ben kendim istedim ve hemen istek parçam çalındı :)Ümit Besen sahnede yalnızca 1 saat kaldı. Gerçi çok garipsememek lazım, ne de olsa taverna kültürü eskisi kadar popüler değil artık günümüzde. Bizim için çok farklı bir deneyim oldu. Daha önce Yunan tavernasına gitmişliğim vardı ama ilk defa bir Türk tavernasına gittim. Filmlerde gördüğümüz ortam biraz daha güncellenmiş haliyle karşımızdaydı. Mercan'la ilgili birkaç şey daha eklemek istiyorum. Mekan kesinlikle çok pejmürde. Dekorasyonun değişmesi gerekiyor. Gidenlerin bu konuda fazla beklentisi olmamalı, yoksa benim gibi hayal kırıklığına uğrayabilirler. Gerçi onlara hak vermemek de elde değil çünkü mekan sadece cuma ve cumartesi doluyor, diğer günler neredeyse bomboş. Yemekler ise dekorasyondan daha kötüydü, ben sadece mezeleri yedim. Sonuçta gitmeyi düşünenlere tavsiyem ne için gittiğinizi bilerek gidin. Eğer arkadaşlarınızla, eşinizle veya ailenizle birlikte Ümit Besen dinleyip nostalji yapmaya, eğlenmeye gidiyorsanız eğlenirsiniz; ama hoş bir ortam ve yemek de beklerim ben diyenlerdenseniz gitmeyin derim yoksa sadece hayal kırıklığı olur. Biz ilk gruptandık, uzun zamandır gerçekleştirmek istediğimiz planlardan birini gerçekleştirmenin huzuru ve mutluluğuyla eve döndük :) Gitmeyi düşünenlere şimdiden iyi eğlenceler ;)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder