2 Kasım 2011 Çarşamba

Nevizade'de Bir Rum Meyhanesi

Krepen'deki İmroz

Yıllardır gitmek istediğim bir mekandır Krepen'deki İmroz. Öğrencilik zamanlarında Nevizade'de takılırken daha çok Aslanım'a, Şahika'ya vs gidip bira patates yapardık ama yaş ilerleyip çalışma hayatına başlayınca rakı-balık sofralarına daha çok oturmaya başladık :) (bu arada böyle yazınca yaşımı 40-50 yaşında olduğumu zannetmeyin, henüz 27'yim :)) Bir toplantı çıkışı nereye gidelim diye düşünürken yolumuz Nevizade'ye, Krepen'deki İmroz'a düştü.


Diğer restaurant ve barlarda yer olmasına rağmen Krepen'de hiç yer yoktu ama biz bir şekilde dışarıdaki masalardan birine oturduk. Rakımızı söyleyip tepsiden mezelerimizi seçtik. Mezelerden peynir, kavun, barbunya, patlıcan salatası ve beyin salatası istedik. Sıcacık gelen kızarmış ekmeğimizle birlikte mezeleri afiyetle mideye indirdikten sonra ana yemeğe zaten yer kalmamıştı :) Yine de ortaya bir ciğer ızgara söyledik. 
Mezelerden değerlendirmeye başlayacak olursak; peynir ezine peyniriydi ve çok lezzetliydi. Kavuna diyecek laf bulamıyorum çünkü ben yazın bile o kadar tatlı kavun yemedim! Patlıcan salatasının ikincisini istedik :) Barbunya için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim, biraz daha iyi pişse iyi olabilirmiş. Beyin salatasının da daha iyilerini yemiştim. Rakımız Yeşil Efe geldi, tam istediğimiz gibi. Genel olarak atmosfer, hizmet süperdi. O kalabalığa rağmen bir şey istediğimizde hemen getirdiler, uzun bekletmeler olmadı. Rakıyla muhabbet birlikte de olunca su gibi akıp gitti :)Krepen'deki İmroz'u kesinlikle tavsiye ediyorum. Gidin, bol muhabbetli bir rakı sofrası kurun kendinize ;) Herkese afiyet olsun şimdiden.
2 yorum:

  1. Fiyat -performans değerlendirmesi bekleriz oysaki senden ;)
    ellerine sağlık yazı için

    YanıtlaSil
  2. Tanercim Nevizade'deki birçok yere göre çok daha iyi fiyatı. Daha da önemlisi kalite süper ;)bir yiyen bir daha yiyor yani o derece :P

    YanıtlaSil