27 Eylül 2011 Salı

Magic Life Marmaris

Suntopia Hotel & Thompson Couples Hotel & Imperial Resort


Bu yaz tatil için nereye gidelim diye düşünüp bütün Ege & Akdeniz sahilini tararken yine kendimizi her yılki gibi Marmaris'te otel ararken bulduk. Yemyeşil doğası ve tertemiz deniziyle Marmaris her zaman Türkiye'deki favori tatil bölgesi olmuştur bizim için. Daha önce gittiğimiz otelleri eleyince 5 yıldızlı otellerden geriye Suntopia kaldı, adını ilk defa duyuyorduk ama Jolly Tur'dan satın aldığımız için güvenilir olduğunu düşündük. Turu internetten satın aldık ancak bildiğiniz gibi internetten de satın alsanız turla ilgili bir voucher geliyor. İşte şaşkınlığımız o andan itibaren başladı! Bizim Suntopia diye aldığımız otel voucher'da Magic Life Marmaris yazıyordu. Biz bayağı şaşırdık, hatta yanlışlık olduğunu düşündük ve Jolly Tur'u aradık. Çağrı merkezinden yanlışlık olmadığını, iki otelin de aynı yer olduğunu söylediler. Magic Life otel zincirinin de kaliteli olduğunu düşünüp çok da önemsemedik ve gitmeye karar verdik.
Denize sıfır olan tesis Dalaman Havaalanı’na 100 km, Marmaris’e ise 10 km uzaklıkta bulunuyor. Havaalanından tesise taksiyle yaklaşık 1 saatte ulaşılabiliyor. Taksiyle çok maliyetli olur diyenler ise Havaş'ı kullanabilirler. Havaş her uçak için Marmaris'e giden ve tersi yönde yine Marmaris'ten Dalaman'a giden bir araç koymuş, ücreti ise taksiye göre çok ekonomik kişi başı 25 lira. Biz de Havaş'ı kullandık ve çok memnun kaldık. Özellikle iki kişi olanlara tavsiye edebilirim. Otel geniş bir alana kurulmuş, 80.000m2′lik alandaki tesiste, bir tepenin yamacında 76 bungalow, toplamda ise 281 oda yer alıyor. Odaları değerlendirecek olursak birçok beş yıldızlı otele göre eski olduğunu söylemek mümkün. 


 


Öncelikle otelin İngiliz tur şirketi Thompson tarafından alındığını söylemek gerekiyor. Otel tamamen İngilizler'e göre düzenlenmiş, animasyonlar ve yemekler bile onlara göre yapılıyor. Zaten Türk turist çok az vardı biz gittiğimizde de! Biz pek araştırma yapmadan gitmiştik ne de olsa Magic Life diye ama yorumlara bakarsanız 2010'daki yorumlar ne kadar iyiyse 2011'deki yorumlar da bir o kadar kötü. Çünkü otel 2010'da gerçek Magic Life'mış ama 2011'de yabancılara satılmış ve adı dahil herşey değişmiş. Otelin adı kimi yerde Suntopia yazıyor, kimi yerde Imperial, kimi yerde ise Thompson Couples. Her ülkeye satışta farklı bir isim ve konumlandırma yapmışlar, oysaki hepsi aynı yer. 

Otelle ilgili tek iyi şey doğası ve denizi geri kalanı kocaman bir fiyasko! Özellik akşam yemeklerinde beş yıldızlı olan bu otelde aç kaldık desem yalan söylemiş olmam! Benim için önemli olan deniz ve doğa diyorsanız tavsiye ediyorum ama her açıdan beş yıldızlı otelde olduğumu hissetmem lazım diyenlerdenseniz kesinlikle önermiyorum, verdiğiniz paraya değmiyor! Bu yıl deniz tatili mevsimi geçti ancak seneye, özellikle de erken rezervasyon döneminde bu yazıya denk gelirseniz kesinlikle dikkate alın ve Magic Life Marmaris'i tatil listenizden çıkarın derim. Bir de otelinizin ismini çok iyi araştırın ve sürprizlerle karşılaşmayın, benden söylemesi :) Bol eğlenceli bir yaz tatili diliyorum, bu yıl olmasa da artık gelecek yıla ;)2 yorum:

  1. sanırım yabancılar baz alarak hizmet ediliyor...ilginç...kendi paramla mutsuz olmak gibi bir şey...yine de doğası için gidilir diye düşünüyorum

    YanıtlaSil
  2. Tamamen tatilden ne beklendiğine bağlı :) Temiz deniz bana yeter diyene birebir! Ama bunun için de o ücret çok pahalı tabi...

    YanıtlaSil