6 Mart 2011 Pazar

Online Kozmetik Satış Sitesi

Strawberrynet

Bugünkü yazıda gelen sorular üzerine sizlere Strawberrynet kozmetik alışveriş sitesinden bahsedeceğim. 10 yıldan uzun bir süredir açık olan site ucuz fiyatlarıyla biliniyor. Strawberrynet'in merkezi Hong Kong'da bulunuyor. Global markaları mağazalarda satılan fiyatının yüzde 40'ına kadar indirimli fiyatla satan site, cilt bakımı, makyaj ve parfüm markaları olmak üzere yaklaşık 20 bin ürünü sitede barındırıyor ve 200'ün üzerinde ülkeye teslimat gerçekleştiriyor. ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Kore ve Türkiye havayolu ile yapılan küçük paketli gönderilere gümrük vergisi uygulamadığı için firma bu pazarlarda daha hızlı büyüyor. Firma üç üründen fazla sipariş verene normal indirim üzerinden yüzde 5 ekstra indirim yapıyor. Ayrıca siparişleriniz arttıkça bağlılık indirimi adı altında %1'den %6'ya kadar ekstra bir indirim daha yapıyorlar.

İnternet üzerinden 10 yılı aşkın bir süredir kozmetik satışı yapan StrawberryNet.com sitesinden yapılan alışverişler internetteki alışveriş forumlarında ve bloglarda birebir kullanıcıların tavsiyeleriyle Türkiye'de de hızla yaygınlaştı. Ancak sitenin güvenilir olduğundan tereddüt eden bir kesim de bulunmakta. Site üzerinden dünyaca ünlü kozmetik, makyaj ve cilt bakımı markalarının orijinal ürünlerini gümrüksüz fiyatlarıyla hatta yüzde 40'a varan indirimlerle sattığını söyleyen site için bazı şirketler, birçok ürünün sahte diye geri döndüğünü belirtiyorlar.
Site üzerinden dünya çapındaki markaların ürünlerini yüzde 100 orijinal olarak sattıklarını belirten Strawberry Limited'den Mike Walsh'un bu konudaki yorumu ise, kendi kategorilerinde dünyanın en büyük ve başarılı website'si olduklarını söylemek oldu.. Site üzerinden tamamen hakiki ürünlerin satışını yaptıklarını dile getiren Walsh, ürünleri nereden edindikleri ile ilgili sorulara ise 'gizlilik prensibi' nedeniyle cevap vermiyor.

Açıkçası Strawberrynet'ten sürekli alışveriş yapan biri olarak ürünlerle ilgili hiçbir sorun yaşamadığımı belirtmek istiyorum. Daha önce çalıştığım kozmetik şirketinde de ürünlerin gerçek olduğu konuşuluyordu, bu yüzden ürünlerin orjinalliği konusunda pek şüphem yok. Ancak son siparişimde benim şöyle bir sorunum oldu, ürünlerimden biri eksik geldi. Çevremdekilere sorduğumda ilk defa benim başıma böyle bir şeyin geldiğini söyleyebilirim :) Bu tarz konularda veya baika herhangi bir sorun yaşadığınızda müşteri hizmetleri ile iletişime geçince hızlı bir şekilde mesajınıza geri dönüp sorunu çözüyorlar.

Benim tavsiyem özellikle çok hızlı tüketilen ve çok özel olmayan kozmetik ürünlerinin (ruj, oje vs) alınabileceği ancak cilt bakım ürünlerinin (özellikle kutusuz ürünlerle ilgili çok şikayet duydum) alımında daha dikkatli olunması yönünde. Herkese iyi alışverişler şimdiden :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder