2 Şubat 2011 Çarşamba

Manzara

Pucci Plus Istanbul

Gümüşsuyu'ndan Taksim'e her çıkışımda Pucci Plus gözüme ilişirdi. Boğaz manzarasına karşı yemek yemeyi çok sevdiğimden mutlaka denemek istiyordum. Son Türkiye'ye gelişimde çok sevdiğim iki arkadaşımla birlikte burada akşam yemeği yemeye karar verince tahmin edersiniz ki benden daha mutlusu olamazdı :)
Dünya mutfağından lezzetler sunan Pucci'nin menüsü her türlü damak zevkine hitap edebilir. Ben başlangıç olarak dana carpaccio aldım, diğer bir arkadaşım da somon füme bohçalarını istedi. Sizlere tavsiyem kesinlikle dana carpaccio söylemeyin! Şimdiye kadar yediğim en kötü dana carpaccioydu, üstelik üçüncü arkadaşımız da aynısından istedi ve o da beğenmedi! Somon füme isteyen arkadaşımız ise seçiminden oldukça memnun kaldı, o kadar ki resmini çekemeden yarısını yemişti:)
Ana yemek olarak üçümüz de Ayazpaşa kebabı istedik ve kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yemekte herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için geleneksel olmayı tercih ederim aslında her zaman ama bu sefer hepimizi bunu denemek istedik ve çok başarılı bulduk. Et çok iyi pişmişti, altındaki noddle da kesinlikle tıkamadı, çiğ değildi, tam tadındaydı. İçecek olarak cola ve şarap tercih ettik, her ikisi de bu yemekle uyumlu oldu.
Yemeğin en sevdiğimiz bölümü kesinlikle tatlı kısmıdır değil mi? En sevdiğim ve hemen hemen menüsünde olan her restaurantda denediğim sufleyi bir de burda denemek istedim. Yediklerimin en iyisi değildi, öncelikle bunu belirtmek istiyorum ama kötü de değildi. Eğer çok seviyorsanız deneyin derim, yoksa seçiminizi başka tatlılardan yana kullanabilirsiniz.

Overall'da baktığımızda Pucci Plus'a manzara ve ambiyansa olarak 10 puan veriyorum. Servis elemanları da yemeklerle ilgili biligiliydi. Bazı restaurantlarda yemeğin içeriğini sorduğunuzda sanki adını ilk defa duymuş gibi olan servis elemanlarına mutlaka denk gelmişsinizdir. En önemli kısım yemeklere gelince, başlangıcın kötü olduğunu göz önünde bulundurarak bende 7 alabildi. Yine de denemenizi öneririm, özellikle de 14 şubat'ın yaklaştığı şu günlerde ambiyansıyla fark yaratıp sizlere çok romantik bir ortam sağlayabilir. Afiyet olsun hepinize :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder