2 Şubat 2011 Çarşamba

FCUK!

French Connection Kozmetik Serisi

Blog'a şöyle bir baktığımda güzellik yazılarının çok az olduğunu gördüm ve bu ara bu konuda daha fazla yazmaya karar verdim. Blog L'Oréal'de çalıştığım zaman açıldığı için o zaman böyle bir başlık koymuştum ve tabii ki çok daha fazla ilgiliydim sektörün içinde olduğum için. Ama şimdi de İngiltere'de olduğum için şanslıyım, malum yeni ürünler ilk olarak burada çıkıyor ;)

Yılbaşından önceki o alışveriş çılgınlığında French Connection'ın makyaj ve cilt bakım setlerini denemeye karar verdim. Öncelikle ambalaj dizaynlarının çok çekici olduğunu söylemem gerekiyor. Malum biz kadınlar için ilk belirleyici özellik ambalajdır genelde. Hiç bilmediğimiz bir marka veya ürün bile olsa ambalajı bizi çekerse gidip bir göz atabiliriz.
Benim tercihim yukarıda gördüğünüz göz ve dudak paletinden yana oldu. İçerisinde pudrası olan bir boy daha büyüğü de vardı setin ama ben pek pudra kullanmadığım için tercih etmedim. Bir de pudra ve fondöten konusunda daha hassas seçimler yapılması gerektiğini öğrendim kozmetik sektörü içinde olduğum dönemde. Bu başka bir yazının konusu olabilir belki :) Bu paletin içinde 18 adet göz farı ve 6 adet de dudak parlatıcısı var. Paletin iki tonu vardı, benim bu renkleri seçmemin nedeni daha pastel tonlar olması. Farları ilk olarak bir akşam dışarı çıkarken denedim ve toz farların genelinin aksine fazla topaklanmadı diyebiliriz. 4-5 saatte çok az bir toplanma oldu ki bunun en iyi markalarda bile böyle olduğu tecrübeyle sabittir :) Dudak parlatıcılarında benim için en önemli şey artık renkten de öte ne kadar yağlı olduğu! Çünkü sürdüğüm zaman rahat edebileceğim bir dudak parlatıcısı kullanmak isterim. Örneğin rüzgarda saçınız değdiğinde yapış yapış olmasını istemezsiniz değil mi? Bu konuda da parlatıcılar genelden çok daha iyi durumda. Kesinlikle o yapış yapış hissini duymuyorsunuz. Renkler konusunda fazla söylenecek birşey yok çünkü çok başarılı, hepsi kullanılabilir ve dudakta sırıtmayan renkler.

Makyaj setini beğenince bir de cilt bakımını denemek istedim. Yukarıda görmüş olduğunuz set yine yılbaşından önce çıkan setlerden biri. Kutusunun ne kadar başarılı olduğuna dikkat çekmek istiyorum :) İçeriğine gelirsek, 75 ml'lik vücut spreyi, 75 ml'lik duş jeli, 75 ml'lik vücut kremi ve 75 ml'lik scrub'tan oluşuyor. Vücut kremi portakal, nar, shea yağı ve badem yağlarından oluşuyor. Cildi yumuşatıyor ve çok da güzel kokuyor, bu set içinde benim favorim diyebilirim. Vücut spreyi mandalina ve vanilyalı, açıkçası bana biraz ağır geldi. Hani bazı parfümler vardı ya, kokuları ağır olduğundan sadece gece kullanılır, bu da biraz onlar gibi. Duş jelini ilk aldığım zaman kullandım bitti sayılır,  o yüzden kendisi resimde yok hatta :) Scrub genel olarak çok kullandığım birşey değil. Daha önce denemek için ilk scrub'ımı MAC'ten almıştım ve çok güçlü bir ürün olduğu için cildimi tahriş etmişti, o günden sonra da pek barışamadım açıkçası bu tarz ürünlerle. Seti aldığımda yazmak için denemem gerekiyordu ve denedim, iyi haber: cildi tahriş etmiyor :) Ayrıca çilek, badem ve jojoba yağı içerdiği için çok da güzel kokuyor. Sayesinde scrub korkum da gitti diyebiliriz :)

French Connection'ın makyaj setlerini kesinlikle öneriyorum. Cilt bakım setleri de benim favorilerim arasına girmeyi başardı ama yine de cildinizi tanıyan sizsizin, eğer çok hassas bir cildiniz varsa, örneğin sadece vichy, biotherm, neutrogena kullanabiliyorsanız adım adım deneyin derim. Normal ve yağlı ciltler içinse hepsini gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz diyebilirim.

2 yorum:

  1. pudra ve fondötten kısmını en kısa zamanda açıklarsanız sevinirim Bilgi Hanım.

    YanıtlaSil
  2. en kısa zmnda gelecek kesinlikle;)

    YanıtlaSil