29 Ocak 2011 Cumartesi

Unilever'in Yeni Cilt Bakım Serisi

Türkiye'ye Hoşgeldin Vaseline!


Bir süredir güzellik adına da bir yazı yazmayı planlıyordum. Blog'un adı L'Oréal'de çalışırken ortaya çıktığından gezi, gurme ve güzellik olmuştu. Her ne kadar artık sektörün içinde olmasam da hala yakından takip ediyorum. Güzellik ürünlerini takip etmek için bayan olmak yeterli tahmin edebileceğiniz gibi:)

Bu yazıda sizlere Türkiye'ye yeni gelmesi üzerine Fikrimühim olarak kampanyasına da katıldığım Vaseline serisinden bahsedeceğim. Vaseline Cilt Bakım serisinin 140 yıldır var olduğunu biliyormuydunuz?! Ben duyunca gerçekten çok şaşırdım. 1859’da Amerika'da yaşayan Robert Chesebrough'un parafine benzeyen yapışkan bir maddeyi keşfetmesi ile ortaya çıkan Vaseline  çeşitli değişimlerle 1870 yılında günümüzdeki halini almış.

Türkiye'ye geçtiğimiz aylarda Unilever'in getirdiği Vaseline'in henüz el ve vücut losyonu olarak dört serisinin lansmanı yapıldı. Bu seriler; Essential Moisture, Aloe Fresh, Cocoa Butter, Intensive Rescue. Daha önce dudaklar için koruyucu olan klasik Vaseline'i birçok kadın gibi ben de kullanıyordum. Son dönemde ise yeni favorim Aloe Fresh serisinin vücut losyonları oldu. Aloe Fresh'in el ve vücut losyonunun salatalık kokusuna bayılıyorum:) Bu soğuk kış günlerinde cildi anında yumuşatmasının yanında inanılmaz bir ferahlık ve temizlik hissi veriyor. Essential Moisture serisini ise A & E vitamini içerdiği için aldım açıkçası, ancak kokusunu pek beğenmedim.Özellikle cildi kuru olanlara veya benim gibi kış mevsiminde elleri ve vücudu çok çabuk çatlayıp kuruyanlara Vaseline'in Aloe Fresh serisini denemelerini tavsiye ediyorum. Deneyin, memnun kalıcaksınız;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder