28 Ocak 2011 Cuma

Londradaki Türk Restaurantları'nda Tadıma Devam

Sade Restaurant

Bugünkü yazımda Londradaki Türk Restaurantlarını gezmeye devam ediyoruz. Bu kez Groupon'un web sitesinde çıkan kuponlarla tanıdığımız Sade Restaurant'tan bahsedeceğim sizlere. Sade Restaurant, Londra'nın Farringdon kısmında yani kuzey batı kısmında kalıyor. Metro ile gitmek için Northern line (siyah hat)'ı kullanmanız gerekiyor. Biz gittiğimizde Farrindgon durağı tadilatta olduğu için kapalıydı ve yakın olan King's Cross'tan yürümek zorunda kaldık. Exmouth Market'in içinde yer alan Sade Restaurant dışarıdan da ilgi çekmeyi başarıyor.
Menü başlangıç olarak soğuk ve sıcak mezelerle başlayıp ana yemeklerden tatlıya kadar klasik Türk yemekleriyle bezenmişti. Masaya servis olarak ilk olarak humus ve yeşil zeytin geldi. Biz de starterlardan karışık börek tabağı, cacık ve kısırı tercih ettik. İki kişilik börek tabağında iki sigara böreği, iki beyaz peynirli, iki de patatesli börek vardı. Börekler çok sert olmuştu ve içinde malzemesi azdı, kesinlikle tavsiye etmiyoruz! Cacık olması gerektiği gibi koyu ve bol malzemeliydi, tadı süperdi, şiddetle tavsiye olunur :) Kısır ise tam bir hayal kırıklığı oldu bizim açımızdan çünkü içinde ne ararsanız vardı. Ceviz, havuç, marul, domates vs vs... Yine ingilizlere göre uyarlanmış bir meze çıktı karşımıza.

Ana yemek olarak ben kuzu külbastı istedim, Ruşen ise iskender ama gelenler tam bir hayal kırıklığı oldu! Kuzu külbastı çiğ denecek kadar kanlı ve pişmemişti, iskenderin içinde ise tavuk vardı. Sade Restaurant'ın da Sofra grubuna dahil olduğunu görünce gitme kararı almıştık ama ikisinin birbirinden tabaklardan ve menüden başlayarak gelen yemeklere kadar çok farklı olduğunu gördük.

Yukarıda solda görülen kuzu külbastı ve yanında gelen basmati pirincinden yapılan pilav. Bir Türk restaurantında kesinlikle Hint yemeklerinin simgesi olan basmati pirinci kullanılmamalıydı. Baldo pirincini bulmak da Turkish food Center'lar olduğu için çok kolay. Sağda görülen ise sözde iskender! Tam bir hayal kırıklığı oldu bizim için, bildiğiniz köfte geldi.

Tatlı olarak fıstıklı baklava istedik ama fındıklı baklava geldi! İçecek olarak da tatlının yanında çay istedik ama demleme çay değil sallama poşet çay geldi. Bu da diğer bir hayal kırıklığı oldu:(

Yemeklerin tadı çok kötü değildi ama özen olarak kötüydü. Sofra Restaurant'a göre biraz daha ucuz ama daha fazla ödeyin ve Sofra'ya gidin derim. 10 üzerinden not vermek gerekirse ancak 6 alabilir benden.

Yine de karar sizin tabii ki... Afiyet olsun:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder