24 Ocak 2011 Pazartesi

Death Trap !

Ölüm Kapanına Hoşgeldiniz!

Uzun zamandır yazmaya ara vermiştim. Bu arada sizler için yeni yerler gördüm, bir kaç yeni mekan deneyip yeni lezzetler keşfettim. Sırayla hepsini yazacağım. İlk olarak "Death Trap" ten başlamak istedim.

Halloween (Cadılar Bayramı) döneminde acaba London Dungeon'a mı yoksa Death Trap'e mi gitsek diye düşünürken, Groupon'da Death Trap'in indirimli biletlerini görmüş ve videosunu seyredince kesin gitmeliyiz diye düşünmüştüm. Videosu inanılmaz etkileyiciydi. Karanlık bir ortamda bir sürü insan gerçekten korkmuş görünüyordu. Ancak Halloween'de full olduğundan o zaman gidememiştik ve London Dungeon'ı denemeye karar vermiştik. Onu da daha önceki yazımda anlatmıştım size. Şimdi sıra Death Trap'te:)Gitsek mi gitmesek mi diye çok düşünmüştüm, hatta kaytarmanın yollarını aramıştım itiraf ediyorum! Video çok korkunçtu çünkü... Kapıda bile hala eşime girmesek mi acaba diyordum! 10 kişilik bir grup olarak sırayla bir odaya alınıyorsunuz. Oda kapkaranlık, alanlar oldukça dar. Hikayesi ise şöyle; burası bir labirent olarak tasarlanmış ve bu labirent aslında bir hastanenin içinde. Ama bu hastane sizin bildiğiniz sıradan hastanelere benzemiyor! Burası bir tımarhane ve içeridekiler deli suçlulardan oluşuyor. Rehabilite edilmek için buraya kapatılmışlar ama hala çok saldırgan ve tehlikeliler. Bunlardan bir kaçının odalarından kaçtığını düşünün... İşte eğlence tam olarak burada başlıyor!

Sizin onlara dokunmanız kesinlikle yasak ama onlar size dokunabiliyorlar. Göreviniz onları odalarına geri sokmak ama tabiki onlar size birşey yapmadan önce bunu başarmak gerekiyor. Şunu söylemeliyim ki maalesef videoda göründüğü gibi değil! Bizim için biraz hayal kırıklığı oldu. Platform çok kısa, evinizin salonunda bir tur attığınızı düşünün. Biz bittiğinde "e bu kadar mı" dedik. Ortamın karanlık olması ve efekt olarak verilen ışıkların etkisiyle ilk başta ürkütücü gelse de zamanla öyle olmadığını görüyorsunuz. Birlikte girdiğiniz grup da çok önemli tabii ki, bizim grupta kızlar ağırlıktaydı ve çığlık atmaya gelmiş gibiydiler! Böyle bir grupla biraz daha eğlenceli oldu itiraf ediyorum, biz de sayelerinde biraz heyecanlandık :)

Çıktığımızda yeni bir hayal kırıklığıyla başbaşaydık, korkmaya gidenlere tavsiye etmiyorum kesinlikle... Ama unutmayın bu tarz şeyler hayatta bir kere deneniyor;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder